دانلود كتاب مولودی ها

دانلود كتاب مولودی ها

شامل: مولودی های ائمه اطهار (ع) و جشن هایی از قبیل

تکلیف و جشن ازدواج و ...

 :: موضوعات مرتبط: کتاب , ولادت , ,
:: برچسب‌ها: دانلود كتاب مولودی ها ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
کتاب داستان‌هایی از امام زمان

سایت ظهور فرج

یش از 130 داستان برگرفته از کتاب بحارالانوار

نویسنده: حسن ارشاد

:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: کتاب داستان‌هایی از امام زمان ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب ویژه " عصر ظهور " نوشته علامه کورانی

سایت ظهور فرج

دانلود کتاب ویژه « عـصـر ظـهـور »  نوشته علامه علی کورانی ...

 

عصر ظهور نام کتابی است نوشته علی کورانی عاملی، درباره حوادثی که به باور شیعیان قبل از ظهور رخ می‌دهد.

این کتاب به بررسی و تحلیل وقایع و حوادث دوران ظهور و همچنین سرانجام ملل و قومیت‌های مختلف همچون ایران، عراق، رومیان، ترکان، یهودیان، اعراب، یمن و مصر در زمان جنگ‌های آخرالزمان و ظهور مهدی از دیدگاه روایات شیعه و سنی پرداخته‌است.

همچنین در قسمتی دیگر از کتاب نیز به دیدگاه اهل سنت درباره حضرت مهدی(عج) پرداخته‌است و …:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب ویژه " عصر ظهور " نوشته علامه کورانی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب «شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)»

معرفی و دانلود کتاب «شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)»

شرح دعای سلامتی امام زمان


کتاب شرح دعای سلامتی امام زمان(عج) دارای مطالبی با عناوین چرا دعا، چرا باید برای امام زمان(عج) دعا کرد، بررسی سند دعای سلامتی، بررسی مقدمه دعا، فواید قرائت دعای سلامتی و شرایط استجابت دعا است.


از آنجایی که اهل بیت(ع) نور واحد هستند، می‌توانیم بگوییم که امام مهدی(عج) نیز روزی هزار مرتبه برای ما دعا می‌کند، بنابراین شایسته است که ما نیز در شبانه‌روز به یاد او باشیم و در نماز، قبل و بعد از آن برای حضرتش دعا کنیم.


یکی از دعاهای آشنا دعای سلامتی حضرت مهدی(عج) است که به اشتباه به دعای فرج معروف شده است، ما در این دعا از خداوند می‌خواهیم که امام زمان(عج) را تحت حمایت کامل خود بگیرد و او را تا رسیدن به هدف نهایی‌اش یعنی استقرار عدل در سراسر زمین یاری کند.

برای دانلود به دامه نطلب مراجعه نمایید...


:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب «شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)» ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب حضرت زهرا (س) و امام مهدی (ع)

حضرت زهرا سلام الله علیها و امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

کتاب حضرت زهرا (س) و امام مهدی (ع)


مهدی (عج)، ادامه زهرا (س) و آینه تمام نمای اوست.

اهداف مهدی (عج) اهداف فاطمه (س)، و راه او راه فاطمه، و سلوک او سلوک فاطمه است.

فاطمه با نام مهدی شاد می‌شد و با یاد او خود را تسلیت می‌داد.

بدون مهدی (عج)، تحمل شهادت حسین (ع) بر فاطمه سنگین می‌نمود. چون بی‌مژده ی او، رسالت بدرش و تمامی انبیاء سلف را ناتمام می‌یافت.

مهدی باوری بی‌شناخت فاطمه میسور نیست.

فاطمه به چنین فرزندی می‌بالد و مهدی نیز بر چنین مادری فخر می‌فروشد.


این کتاب بخشی از شباهت‌های بسیار زیاد موجود بین حضرت زهرا(س) و امام مهدی(ع) را بیان می‌کند.

کتاب حاضر توسط حجت الاسلام علی مصلحی و در انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود تهیه شده است.

نویسنده کوشیده است با استفاده از روایات معتبر شیعه و سنی به بیان پاره‌ای از شباهت‌ها پرداخته و پیوند عمیق بین دو معصوم(ع) را بررسی کند.


این کتاب شامل سرفصل‌های زیر می‌باشد:

حضرت مهدی فرزند حضرت فاطمه؛ مهدی در بیان حضرت زهرا؛ مهدی در لوح و صحیفه فاطمه؛ یاد مهدی تسلای زهرا؛ فاطمه الگوی مهدی؛ فاطمه و مهدی در سوره قدر؛ شباهتهای حضرت زهرا (علیهاالسّلام) و حضرت مهدی (علیه السّلام).

 


ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود

نویسنده: علی مصلحی

 :: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب حضرت زهرا (س) و امام مهدی (ع) ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب اسرار آل محمد (ص)

کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد (ص)

کتاب اسرار آل محمد

کتاب حاضر اولین کتاب شیعه در زمان امیر المؤمنین علیه السّلام بوده که امام صادق(ع) درباره فضیلت این کتاب فرمودند:
هر کدام از شیعیان و محبین ما که کتاب سُلیم بن قیس هلالی را نداشته باشد چیزی از امر ولایت ما در نزد او نیست و اطلاعی از اسباب و علوم ما اهل بیت ندارد. زیرا این کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد(ص) است.

امام سجّاد علیه السّلام نیز می‌فرماید: «سُلیم راست گفته است، خدا او را رحمت کند همة این احادیث از ماست و از آنها خبر داریم. و چندین حدیث دیگر که همگی در تأیید وثاقت کتاب و سلیم بن قیس وارد شده است. سلیم این کتاب را در طول شصت سال از عمرش به رشته تحریر در آورده است.»

موضوع کتاب دربارة فضائل اهل بیت از زبان پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و حوادث بعد از آن حضرت به نقل از شاهدان عینی مثل ماجرای سقیفه از زبان سلمان فارسی و افتخارات و امتیازات علی علیه السّلام و حوادث دوران خلافت آن حضرت و بسیاری از مباحث عقیدتی و تاریخی می‌باشد.:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب اسرار آل محمد (ص) ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
معرفی و دانلود کتاب مکیال المکارم در فواید دعا برای حضرت قائم
مکیال المکارم، به معنای «معیار سنجش خوبیها» است و نام کتابی است که به سفارش خود حضرت مهدی (ارواحنا له الفداء) نوشته شده است. در این کتاب به تفصیل راجع به فواید دعا برای فرج سخن گفته شده است.

کتاب مکیال المکارم


نویسنده‌ی این کتاب گرانقدر، «سید محمد تقی موسوی اصفهانی» ماجرای نوشتن مکیال المکارم را چنین تعریف می‌کند:

«...تا این که کسی را در خواب دیدم که با قلم و سخن نتوان او را توصیف نمود، یعنی مولا و حبیب دل شکسته‌ام و امامی که در انتظارش هستیم. او را در خواب دیدم که با بیانی روح انگیز چنین فرمود: «این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام او را بگذار: مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم.» همچون تشنه‌ای از خواب بیدار و در پی اطاعت امرش شدم...»


:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: معرفی و دانلود کتاب مکیال المکارم در فواید دعا برای حضرت قائم , معرفی و دانلود کتاب مکیال المکارم در فواید دعا برای حضرت قائم ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب کرانه کرامت (بازکاوی پیوند امام مهدی علیه السلام با حضرت عباس علیه السلام)

کتاب کرانه کرامت (بازکاوی پیوند امام مهدی علیه السلام با حضرت عباس علیه السلام)

 

سایت ظهور فرج

 

کتاب "«کرانه کرامت» بازکاوی پیوند امام مهدی(ع) و حضرت عباس(ع)" به بیان بعضی از ویژگی‌های آن حضرت می‌پردازد، بیان جلوه‌هایی از پیوند یوسف زهرا امام زمان(ع) با قمر بنی‌هاشم حضرت ابوالفضل‌(ع)، و تلاشی است برای نمایاندن (کشف) جلوه‌هایی ناشناخته از وجود مبارک امام زمان(عج) و عموی بزرگوارشان آقا ابوالفضل‌العباس.


بررسی شباهت‌‏های ظاهری و باطنی امام مهدی(عج) و حضرت عباس(ع) با توجه به برخی از زیارت‏‌های وارده از سوی امام زمان و علاقه‏‌ی خاص آن حضرت به عموی گرامیشان، قمربنی‏ هاشم محور اصلی این کتاب است. در این کتاب نخست به شباهت‏‌های امام زمان(ع) با حضرت ابوالفضل(ع) در شجاعت و بندگی خداوند اشاره شده است. آن‏گاه مطالبی حاکی از پیوند وثیق امام زمان با عموی خویش بیان می‏‌گردد.

نگارنده ضمن بررسی مقامات و فضایل حضرت عباس(ع)، حضرتش را فدایی ولایت توصیف کرده و از حامیان اصلی امام مهدی(عج) در آخرالزمان ‏شمرده است. اهمیت دادن امام زمان به مجالس روضه‏‌ی عمو و رفتن آن حضرت به زیارت مرقد ابوالفضل(ع) از دیگر مباحثی است که در این کتاب به آنها اشاره شده است.


این کتاب در یک مقدمه و سه فصل (شباهت‌ها، تحلیل‌ها، تشرف‌ها) و بخش خاتمه با دو موضوع رجعت و توسل تنظیم شده است.

نویسنده در فصل اول کتاب خود به شباهت‌های امام زمان (عج) و حضرت ابوالفضل (ع) پرداخته است. وی در این فصل در دو بخش شباهت‌های ظاهری و باطنی این دو بزرگوار را آورده است.

فصل دوم کتاب با عنوان تحلیل‌ها در دو بخش زیارت و رجز به تحلیل و بررسی برخی نکته‌ها در مورد این دو شخصیت پرداخته است. در این فصل تحلیل‌هایی درباره صفات تسلیم، تصدیق، وفا، بصیرت، خیرخواهی، ایثار و ادب ذکر شده است.

حجت الاسلام فوادیان در فصل سوم کتاب خود به بیان برخی تشرفها به محضر امام زمان که به نحوی به حضرت ابالفضل (ع) مربوط می شود، پرداخته است. حضور امام زمان (عج) در حرم حضرت عباس (ع) از جمله این حکایات است.
:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب کرانه کرامت (بازکاوی پیوند امام مهدی علیه السلام با حضرت عباس علیه السلام) ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب گفتمان مهدویت

دانلود کتاب گفتمان مهدویت

درباره کتاب:

پاسخ به شبهات و ارایه دلایل متقن برای رفع ابهام از ابعاد مختلف موضوع مهدویت، همواره یکی از کارهای مهمی بوده است که علمای بزرگ شیعه در برهه‏های مختلف تاریخی به آن اقدام کرده‏اند که ضمن پاسخ‏گویی به سؤالات و شبهات موجود، به مسئولیت خطیر خود نیز به نحو احسن عمل کرده‏اند.

کتاب گفتمان مهدویت اثر آیت الله صافی گلپایگانی، تلاش بسیار ارزنده‏ای است که در آن به سؤالاتی در زمینه سه محور تشیع، امامت و مهدویت در حد ضرورت و با استناد به آیات و روایات و براهین علمی و عقلی پاسخ داده می‏شود. عمده ‏ترین بخش این کتاب بخش مهدویت است که در آن موضوعات مختلفی به صورت پرسش و پاسخ مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

دوستان از این کتاب ارزشمند استفاده کنید... .

 

جهت دانلود کردن این کتاب روی ادامه مطلب کلیک کنید:: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب , دانلود کتابهای مهدوی , کتابهای در رابطه با امام زمان , کتب مهدوی , معرفی کتابهای مهدوی , کتاهای مهدوی , کتابهای حضرت مهدی(عج) , گفتمان مهدویت , دانلود کتاب گفتمان مهدویت , دانلود کتاب گفتمان مهدویت برای کامپیوتر , دانلود کتاب گفتمان مهدویت , دانلود کتاب گفتمان مهدویت برای جاوا , دانلود کتاب گفتمان مهدویت برای آندروید , کتاب الکترونیکی گفتمان مهدویت , دانلودpdfکتاب گفتمان مهدویت , دانلود کتابهای , آيت الله العظمى صافى گلپايگانى ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
دانلود کتاب فرهنگ الفبای مهدویت(موعود نامه)نوشته مجتبی تونه ای

 

دانلود کتاب فرهنگ الفبای مهدویت، موعود نامه نوشته مجتبی تونه ای

کتاب موعودنامه در قالب فرهنگ الفبای مهدويت، پيرامون موضوعات حضرت گردآوری شده است و به همت انتشارات « مجتبی تونه ای » مهدی(عج)، غيبت، انتظار و ظهور، توسط به چاپ ششم رسيد.« مشهور »در بخش الف فهرست اين فرهنگ الفبايی موضوعاتی از قبيل آثار انتظار، آرماگدون، آخرالزمان، آزمون غيبت، آداب ملاقات با امام زمان(عج)، آدينه و ساير موضوعات مربوط که با اين حرف آغاز می شود،بررسی شده است.

نويسنده در ابتدای کتاب بيان می کند که به منظور استفاده عموم مردم و جوانان از مطالب اين کتاب، ترجمه روايات به صورت مختصر بيان شده، اما در بخش پاورقی کتاب به منبع اصل روايت نيز اشاره شده است.تونه ای در بخشی از اين کتاب آورده است: از آنجا که امامت يکی از نعمت های بزرگ الهی است،شناساندن نعمت حضرت ولی عصر(عج)، قدردانی از نعمت الهی را به دنبال دارد و جامعه قدردان از نعمت امامت، مرهون لطف حضرت حق قرار می گيرد.

اين صاحب قلم در بيان آثار انتظار می نويسد: کسی که انتظار قيام مصلح جهانی را دارد، در حقيقت انتظارانقلاب و تحولی بس عظيم و وسيعی را دارد که يکی از اساسی ترين انقلاب های بشری در طول تاريخ بشراست.

 

دانلود نسخه pdf با حجم (3.04 MB)

دانلود نسخه آندروید با حجم(722 KB)

دانلود نسخه جاوا با حجم (689 KB)

 

 :: موضوعات مرتبط: کتاب , ,
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب فرهنگ الفبای مهدویت , دانلود کتاب موعود نامه , دانلود کتاب نوشته مجتبی تونه ای , کتاب درباره امام زمان , کتاب مهدویت , کتاب درباره حضرت مهدی , کتاب مهدوی , کتاب مجتبی تونه ای , کتاب درباره آخرین امام شیعیان , کتب مهدویت , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد